Örebro Padel Damamericano

Group 1

MNrTime/Court TeamPoints PointsTeam
Time/ Court:
1Moa Franzson

11

-

13

Maria R. G.
Linda BrohmèeBarbara Bugday
Time/ Court:
2Cecilia Team

9

-

15

Charlotta Wahlgren
Johanna AikioLouise Savic
Time/ Court:
3Maria R. G.

15

-

9

Barbara Bugday
Charlotta WahlgrenLouise Savic
Time/ Court:
4Moa Franzson

16

-

8

Linda Brohmèe
Cecilia TeamJohanna Aikio
Time/ Court:
5Cecilia Team

13

-

11

Moa Franzson
Louise SavicBarbara Bugday
Time/ Court:
6Charlotta Wahlgren

9

-

15

Maria R. G.
Johanna AikioLinda Brohmèe
Time/ Court:
7Linda Brohmèe

16

-

8

Maria R. G.
Cecilia TeamLouise Savic
Time/ Court:
8Johanna Aikio

10

-

14

Charlotta Wahlgren
Moa FranzsonBarbara Bugday
Time/ Court:
9Johanna Aikio

11

-

13

Moa Franzson
Louise SavicMaria R. G.
Time/ Court:
10Linda Brohmèe

16

-

8

Cecilia Team
Barbara Bugday Charlotta Wahlgren
Time/ Court:
11Moa Franzson

10

-

14

Maria R. G.
Charlotta WahlgrenCecilia Team
Time/ Court:
12Louise Savic

11

-

13

Barbara Bugday
Linda BrohmèeJohanna Aikio
Time/ Court:
13Charlotta Wahlgren

13

-

11

Louise Savic
Linda BrohmèeMoa Franzson
Time/ Court:
14Cecilia Team

12

-

12

Johanna Aikio
Barbara Bugday Maria R. G.



Name PWDL Points
1Maria R. G.751190
2Linda Brohmèe740390
3Cecilia Team741288
4Barbara Bugday 741288
5Charlotta Wahlgren740384
6Moa Franzson720582
7Louise Savic720578
8Johanna Aikio711572



Group 2

MNrTime/Court TeamPoints PointsTeam
Time/ Court:
1Eva-Lena Odén

17

-

7

Vanja Karlsson
Jenny Collin Therese Silvferin
Time/ Court:
2Liselotte Silwon

10

-

14

Åsa Källström
Kristina NilssonAlexandra Bugday
Time/ Court:
3Jenny Collin

12

-

12

Eva-Lena Odén
Åsa KällströmAlexandra Bugday
Time/ Court:
4Therese Silvferin

10

-

14

Vanja Karlsson
Liselotte SilwonKristina Nilsson
Time/ Court:
5Liselotte Silwon

8

-

16

Therese Silvferin
Alexandra BugdayEva-Lena Odén
Time/ Court:
6Åsa Källström

18

-

6

Jenny Collin
Kristina NilssonVanja Karlsson
Time/ Court:
7Alexandra Bugday

13

-

11

Liselotte Silwon
Jenny Collin Vanja Karlsson
Time/ Court:
8Kristina Nilsson

7

-

17

Åsa Källström
Therese SilvferinEva-Lena Odén
Time/ Court:
9Kristina Nilsson

13

-

11

Therese Silvferin
Alexandra BugdayJenny Collin
Time/ Court:
10Vanja Karlsson

13

-

11

Liselotte Silwon
Eva-Lena OdénÅsa Källström
Time/ Court:
11Liselotte Silwon

10

-

14

Åsa Källström
Jenny Collin Therese Silvferin
Time/ Court:
12Alexandra Bugday

11

-

13

Eva-Lena Odén
Vanja KarlssonKristina Nilsson
Time/ Court:
13Åsa Källström

13

-

11

Alexandra Bugday
Vanja KarlssonTherese Silvferin
Time/ Court:
14Liselotte Silwon

12

-

12

Kristina Nilsson
Eva-Lena OdénJenny Collin



Name PWDL Points
1Eva-Lena Odén7520100
2Åsa Källström751199
3Kristina Nilsson741287
4Alexandra Bugday731382
5Jenny Collin 722381
6Therese Silvferin720576
7Vanja Karlsson730475
8Liselotte Silwon701672



Group 3

MNrTime/Court TeamPoints PointsTeam
Time/ Court:
1Maria Bergman

11

-

13

Monica P. Ing-Marie
Catrine Carlsson Helena Lybeck
Time/ Court:
2Tina Sikh

11

-

13

Elenor N. K.
Sofia IsraelssonHanna Angel
Time/ Court:
3Hanna Angel

8

-

16

Elenor N. K.
Helena Lybeck Monica P. Ing-Marie
Time/ Court:
4Maria Bergman

15

-

9

Catrine Carlsson
Tina SikhSofia Israelsson
Time/ Court:
5Tina Sikh

17

-

7

Maria Bergman
Hanna AngelHelena Lybeck
Time/ Court:
6Elenor N. K.

13

-

11

Monica P. Ing-Marie
Sofia IsraelssonCatrine Carlsson
Time/ Court:
7Catrine Carlsson

15

-

9

Monica P. Ing-Marie
Tina SikhHanna Angel
Time/ Court:
8Sofia Israelsson

11

-

13

Elenor N. K.
Maria BergmanHelena Lybeck
Time/ Court:
9Monica P. Ing-Marie

16

-

8

Hanna Angel
Maria BergmanSofia Israelsson
Time/ Court:
10Catrine Carlsson

8

-

16

Tina Sikh
Helena Lybeck Elenor N. K.
Time/ Court:
11Maria Bergman

18

-

6

Monica P. Ing-Marie
Elenor N. K.Tina Sikh
Time/ Court:
12Hanna Angel

12

-

12

Helena Lybeck
Catrine Carlsson Sofia Israelsson
Time/ Court:
13Elenor N. K.

7

-

17

Hanna Angel
Catrine Carlsson Maria Bergman
Time/ Court:
14Tina Sikh

12

-

12

Sofia Israelsson
Helena Lybeck Monica P. Ing-Marie



Name PWDL Points
1Elenor N. K.760196
2Maria Bergman740395
3Tina Sikh741292
4Hanna Angel731384
5Monica P. Ing-Marie731383
6Sofia Israelsson712476
7Helena Lybeck 722373
8Catrine Carlsson 711573



Group 4

MNrTime/Court TeamPoints PointsTeam
Time/ Court:
1Monika Pettersson

11

-

13

Jenny Holmén
Catarina TenorKarin Josefsson
Time/ Court:
2Lovisa R. Monica F.

14

-

10

Maria Gulec
Charlotta EkmanAnn-Louise Carlsson
Time/ Court:
3Jenny Holmén

10

-

14

Karin Josefsson
Maria GulecAnn-Louise Carlsson
Time/ Court:
4Monika Pettersson

9

-

15

Catarina Tenor
Lovisa R. Monica F.Charlotta Ekman
Time/ Court:
5Lovisa R. Monica F.

10

-

14

Monika Pettersson
Ann-Louise CarlssonKarin Josefsson
Time/ Court:
6Maria Gulec

13

-

11

Jenny Holmén
Charlotta EkmanCatarina Tenor
Time/ Court:
7Ann-Louise Carlsson

10

-

14

Lovisa R. Monica F.
Jenny HolménCatarina Tenor
Time/ Court:
8Charlotta Ekman

12

-

12

Maria Gulec
Monika PetterssonKarin Josefsson
Time/ Court:
9Charlotta Ekman

7

-

17

Monika Pettersson
Ann-Louise CarlssonJenny Holmén
Time/ Court:
10Catarina Tenor

17

-

7

Lovisa R. Monica F.
Karin JosefssonMaria Gulec
Time/ Court:
11Lovisa R. Monica F.

11

-

13

Maria Gulec
Jenny HolménMonika Pettersson
Time/ Court:
12Ann-Louise Carlsson

9

-

15

Karin Josefsson
Catarina TenorCharlotta Ekman
Time/ Court:
13Monika Pettersson

9

-

15

Catarina Tenor
Ann-Louise CarlssonMaria Gulec
Time/ Court:
14Lovisa R. Monica F.

11

-

13

Charlotta Ekman
Karin JosefssonJenny Holmén



Name PWDL Points
1Karin Josefsson751196
2Catarina Tenor740392
3Charlotta Ekman751189
4Monika Pettersson731385
5Jenny Holmén730485
6Maria Gulec731380
7Lovisa R. Monica F.720576
8Ann-Louise Carlsson710669





P = Played W= Won D= Drawn L= Lost





This is the english resultpage of PadelCup.se

Resultatsida på svenska.