comeback americano

Grupp 1

MNrTid/Bana LagPoäng PoängLag
Tid/bana:
1Isac

9

-

15

Lindh
Hobbe Rozze
Tid/bana:
2Vilgot

13

-

11

Wesström
LagerlöfElias
Tid/bana:
3Nils

18

-

6

Pontus
SvanteBruhn
Tid/bana:
4Pontus

11

-

13

Lindh
LagerlöfBruhn
Tid/bana:
5Svante

12

-

12

Nils
IsacRozze
Tid/bana:
6Elias

16

-

8

Vilgot
Hobbe Wesström
Tid/bana:
7Svante

19

-

5

Vilgot
Hobbe Isac
Tid/bana:
8Wesström

9

-

15

Pontus
BruhnLindh
Tid/bana:
9Rozze

4

-

20

Nils
LagerlöfElias
Tid/bana:
10Elias

9

-

15

Lindh
RozzeNils
Tid/bana:
11Hobbe

11

-

13

Svante
LagerlöfBruhn
Tid/bana:
12Vilgot

16

-

8

Wesström
PontusIsac
Tid/bana:
13Isac

15

-

9

Lagerlöf
NilsWesström
Tid/bana:
14Pontus

8

-

16

Vilgot
RozzeLindh
Tid/bana:
15Svante

15

-

9

Hobbe
EliasBruhn
Tid/bana:
16Rozze

16

-

8

Pontus
Hobbe Elias
Tid/bana:
17Isac

8

-

16

Wesström
BruhnNils
Tid/bana:
18Lindh

14

-

10

Vilgot
LagerlöfSvante
Tid/bana:
19Nils

10

-

14

Svante
VilgotLindh
Tid/bana:
20Elias

16

-

8

Pontus
LagerlöfIsac
Tid/bana:
21Wesström

17

-

7

Rozze
Hobbe Bruhn
Tid/bana:
22Bruhn

12

-

12

Vilgot
LagerlöfRozze
Tid/bana:
23Wesström

14

-

10

Nils
LindhHobbe
Tid/bana:
24Pontus

17

-

7

Elias
SvanteIsac
Tid/bana:
25Wesström

11

-

13

Lindh
SvanteElias
Tid/bana:
26Rozze

11

-

13

Vilgot
IsacBruhn
Tid/bana:
27Nils

10

-

14

Pontus
LagerlöfHobbe
Tid/bana:
28Nils

10

-

14

Vilgot
PontusHobbe
Tid/bana:
29Svante

16

-

8

Wesström
LagerlöfRozze
Tid/bana:
30Elias

11

-

13

Lindh
BruhnIsac
Tid/bana:
31Isac

7

-

17

Lindh
LagerlöfHobbe
Tid/bana:
32Nils

12

-

12

Vilgot
BruhnElias
Tid/bana:
33Wesström

10

-

14

Svante
PontusRozze



Namn SMVMOMFM Poäng
1Lindh111100159
2Svante11812159
3Hobbe 11704152
4Nils11524148
5Elias11515138
6Vilgot11524129
7Lagerlöf11416123
8Pontus11407123
9Wesström11308121
10Rozze11326116
11Bruhn11326113
12Isac11218103



Information

Americano 12a

24 bollar per match, varje person servar 6 raka servar. Exempel på resultat: 12-12, 24-0, 16-8. Flest poäng i slutet står som segrare. I denna turnering tillåts bara 1 serv. Missas den är det poäng till de andra. Om bollen servas via nätet in går den om 1 gång. Mycket matcher, magiskt lir! En turnering ni inte vill missa! Swirre 55kr. Padelkommitén


Teckenförklaring.
SM= Spelade Matcher, VM= Vunna Matcher, OM= Oavgjorda Matcher, FM= Förlorade Matcher.






Powered by PadelCup.se

Resultpage in english.