Actionpadel

Group 1

MNrTime/Court TeamPoints PointsTeam
Time/ Court:
1Christina

4

-

16

Håkan
HelenaGunnar
Time/ Court:
2Filip

18

-

7

Andre Acevedo
FredrikCecilia
Time/ Court:
3Gurrrrra

12

-

7

Mackan
KristofferJamie Thomas
Time/ Court:
4Håkan

10

-

9

Mackan
Jamie Thomas Fredrik
Time/ Court:
5Kristoffer

8

-

14

Gurrrrra
ChristinaGunnar
Time/ Court:
6Cecilia

10

-

15

Filip
HelenaAndre Acevedo
Time/ Court:
7Kristoffer

8

-

14

Filip
HelenaChristina
Time/ Court:
8Andre Acevedo

11

-

11

Mackan
Jamie ThomasHåkan
Time/ Court:
9Gunnar

11

-

9

Gurrrrra
FredrikCecilia
Time/ Court:
10Gurrrrra

9

-

7

Gunnar
HåkanCecilia
Time/ Court:
11Helena

12

-

9

Kristoffer
FredrikJamie Thomas
Time/ Court:
12Filip

15

-

5

Andre Acevedo
MackanChristina
Time/ Court:
13 Fredrik

6

-

14

Christina
Andre AcevedoGurrrrra
Time/ Court:
14Mackan

8

-

18

Filip
GunnarHåkan
Time/ Court:
15Kristoffer

11

-

11

Helena
CeciliaJamie Thomas
Time/ Court:
16Cecilia

9

-

13

Helena
MackanGunnar
Time/ Court:
17Christina

8

-

15

Andre Acevedo
Jamie ThomasGurrrrra
Time/ Court:
18Håkan

8

-

14

Filip
FredrikKristoffer
Time/ Court:
19Håkan

10

-

12

Filip
KristofferGurrrrra
Time/ Court:
20Cecilia

8

-

10

Mackan
FredrikChristina
Time/ Court:
21Andre Acevedo

9

-

13

Gunnar
HelenaJamie Thomas
Time/ Court:
22 Fredrik

8

-

16

Gunnar
Jamie ThomasFilip
Time/ Court:
23Andre Acevedo

9

-

11

Gurrrrra
HåkanHelena
Time/ Court:
24Mackan

16

-

5

Cecilia
KristofferChristina
Time/ Court:
25Cecilia

10

-

9

Kristoffer
HåkanAndre Acevedo
Time/ Court:
26Gunnar

8

-

14

Filip
ChristinaJamie Thomas
Time/ Court:
27Gurrrrra

11

-

10

Mackan
FredrikHelena
Time/ Court:
28Gurrrrra

17

-

13

Filip
MackanHelena
Time/ Court:
29Kristoffer

8

-

19

Andre Acevedo
FredrikGunnar
Time/ Court:
30Cecilia

15

-

12

Håkan
Jamie ThomasChristina
Time/ Court:
31 Fredrik

9

-

15

Helena
ChristinaHåkan
Time/ Court:
32Gurrrrra

10

-

19

Filip
Jamie ThomasCecilia
Time/ Court:
33Andre Acevedo

13

-

9

Kristoffer
MackanGunnar



Name PWDL Points
1Filip111001168
2Gurrrrra11902134
3Gunnar11704134
4Håkan11614128
5Mackan11515125
6Andre Acevedo11416118
7Jamie Thomas11425116
8Helena11416116
9Kristoffer11317114
10Cecilia11317110
11 Fredrik11407108
12Christina1130897



Information

Klunsa om serv bäst av 1
4 servar sedan går serv över till andra laget
Bäst av 32 poäng kan bli 16-16
De 2 Lag plats 1-2 med flest poäng efter alla matcher går till final bäst av 5 game. golden ball vid 40 lika
De 2 lag plats 3-4 spelar match om brons
om ni vill sedan kan ni spela om plats 5-6 och plats 7-8
alla finala matcher går till bäst av 5 game med golden ball vid 40 lika




P = Played W= Won D= Drawn L= Lost





This is the english resultpage of PadelCup.se

Resultatsida på svenska.